Bude Bitcoin pokračovať v uptrende k 10 000$?

Ahojte traderi, Bitcoin sa celý týždeň pohybuje podľa plánu z predošlej technickej analýzy. Dnes si urobíme update a ukážeme vám scenáre, ktoré môžeme v najbližších dňoch očakávať.


1. Bearish scenár


Z hľadiska Elliott wave theory pôsobí momentálna štruktúra Bitcoinu ako dokončená korekčná vlna B (zelená farba) vyššieho stupňa. Na základe tohto a predošlej štruktúry môžeme predpokladať, že cena je pripravená dokončiť korekciu najvyššieho stupňa vlny Z (fialová farba) prostredníctvom vlny C (zelená farba), ktorá je zložená z 5 vĺn (fialová farba).
Keď sa pozrieme na detail oblasti, ktorá môže odštartovať pokles tak vidíme, že viac menej celý bearish scenár sa opiera o vyznačený invalidation level subdivízie vlny 3 (fialová farba).

Tento invalidation level je zakreslený na základe hlavného pravidla EWT, ktoré v tomto prípade znie: "Vlna 2 sa nemôže dostať nad začiatok vlny 1." Ak sa toto stane, impulzný bearish scenár by mal byť s veľkou pravdepodobnosťou neplatný.Získajte podiel na zisku našej firmy.

Ako to funguje?

Kliknite tu a získajte ponuku.2. Bullish scenár:


Ak predpokladáme, že korekcia je úplne dokončená prostredníctvom vlny Z (fialová farba) a nastupuje bull market, môžeme danú štruktúru zakresliť tak, že sme dokončili impulznú vlnu 3 (žltá farba) a momentálne sme s veľkou pravdepodobnosťou dokončili aj v korekciu vlny 4 (žltá farba).

Vlnu 4 považujeme za dokončenú z hľadiska 3 faktov:

1. Spojením vrcholov vlny 1 a 3 priamkou a následným prenesením rovnobežky do konca vlny 2 získavame približný target pre vlnu 4. Podmienka splnená.

2. Cena sa dostala do typickej fibonacciho hladiny pre vlnu 4 (žltá farba) = 0.382 - 0.5.

3. Ak vlna 2 sideways tak vlna 4 je sharp.


Tento scenár je platný dovtedy kým nenastane porušenie hlavného pravidla pre impulznú štruktúru na základe EWT, ktoré znie: "Vlna 4 nesmie zasiahnuť do cenového teritória vlny 1." Pokiaľ teda Bitcoin neporuší invalidation level, môžeme očakávať pokračovanie uptrendu smerom k 10 000$.


Získajte zdarma pravidelné technické analýzy, novinky, rady a tipy z krypto prostredia.

Pridajte sa do našej facebookovej skupiny - CRYPTO SLOVAKIA.

Je nás už viac ako 750.

Záver:

Najdôležitejšou vecou pri obchodovaní je dodržiavanie vašej risk-managementovej stratégie. Ak ju nemáte alebo neviete čo to je, tak radšej prestaňte obchodovať, pretože skôr či neskôr stratíte celý váš obchodný kapitál. Ak chcete vedieť ako môže taká risk-managementová stratégia vyzerať pripravili sme pre váš článok, ktorý nájdete tu.


*Informácie poskytnuté v tomto článku majú len informatívny charakter. Toto nie je investičné poradenstvo. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich.

Autor článku:

GTK chain s.r.o. je slovenská spoločnosť, s niekoľko ročnými skúsenosťami v oblasti digitálnych mien. Potenciál tejto oblasti je stále pre väčšinu ľudí neznámy ale predstavuje obrovskú príležitosť pre každého. Našim cieľom je ukázať klientom jednoduchú a bezpečnú cestu ako môžu využiť digitálne meny vo svoj prospech.

GOT2.jpg
  • Facebook - White Circle

© 2019 GTK chain s.r.o.