Bitcoin +41% za posledný mesiac. Čo bude teraz nasledovať?

Updated: Jan 24

Ahojte traderi, v dnešnej technickej analýze sa pozrieme na Bitcoin a ukáže si scenáre, ktoré môžeme v najbližších dňoch očakávať.


Momentálnu situáciu je možne zakresliť 2 spôsobmi, pričom obidva sú technicky správne.


1. Scenár

Z hľadiska Elliott wave theory pôsobí momentálna štruktúra Bitcoinu ako dokončená korekčná vlna B (zelená farba) vyššieho stupňa. Na základe tohto a predošlej štruktúry môžeme predpokladať, že cena je pripravená dokončiť korekciu najvyššieho stupňa vlny Z (fialová farba) prostredníctvom vlny C (zelená farba). Tento scenár, má na základe aktuálnych dát vyznačený invalidation level na úrovni 9168,8$ (Bitfinex). V prípade, že ho Bitcoin poruší a začne tvoriť vyššie maxima tak nastupuje do platnosti 2. scenár.Získajte zdarma pravidelné technické analýzy, novinky, rady a tipy z krypto prostredia.

Pridajte sa do našej facebookovej skupiny - CRYPTO SLOVAKIA.

Je nás už viac ako 700.


2. Scenár

Keď po 174 dňoch neustáleho klesania ceny Bitcoinu prestaneme byť bearish a vyhľadávať set-upy pre short pozície, vieme danú štruktúru zakresliť aj bullish spôsobom. Elipsou vyznačená časť grafu môže predstavovať finálnu vlnu Z (fialová farba) vyššieho stupňa a tým teda môžeme považovať korekciu za dokončenú. Ak predpokladáme, že korekcia skončila a nastupuje bull market, môžeme danú štruktúru zakresliť tak, že sme dokončili vlnu 3 (žltá farba) a momentálne sme v korekcií vlny 4 (žltá farba). Tento scenár je platný dovtedy kým nenastane porušenie hlavného pravidla pre impulznú štruktúru na základe EWT, ktoré znie: "Vlna 4 nesmie zasiahnuť do cenového teritória vlny 1." Pokiaľ teda Bitcoin neporuší invalidation level, môžeme očakávať pokračovanie uptrendu. V prípade jeho porušenia s veľkou pravdepodobnosťou môžeme očakávať 1. scenár.Záver:

Najdôležitejšou vecou pri obchodovaní je dodržiavanie vašej risk-managementovej stratégie. Ak ju nemáte alebo neviete čo to je, tak radšej prestaňte obchodovať, pretože skôr či neskôr stratíte celý váš obchodný kapitál. Ak chcete vedieť ako môže taká risk-managementová stratégia vyzerať pripravili sme pre váš článok, ktorý nájdete tu.*Informácie poskytnuté v tomto článku majú len informatívny charakter. Toto nie je investičné poradenstvo. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich.

Autor článku:

GTK chain s.r.o. je slovenská spoločnosť, s niekoľko ročnými skúsenosťami v oblasti digitálnych mien. Potenciál tejto oblasti je stále pre väčšinu ľudí neznámy ale predstavuje obrovskú príležitosť pre každého. Našim cieľom je ukázať klientom jednoduchú a bezpečnú cestu ako môžu využiť digitálne meny vo svoj prospech.


GOT2.jpg
  • Facebook - White Circle

© 2019 GTK chain s.r.o.