9 spôsobov ako profitovať na kryptomenách

Updated: Apr 8, 2020

Obchodovanie kryptomien alebo investovanie do krypto projektov je základným spôsobom, ako profitovať v oblasti block-chain technológie. Tieto 2 činnosti si však vyžadujú podrobný prehľad o trhu, náležité vedomosti z oblasti obchodovania a investovania a veľa času pokiaľ ste začiatočník a nie ste schopný dosahovať stabilné zisky.


Pripravili sme pre vás zoznam 9 alternatívnych možnosti ako profitovať na kryptomenách:


1. Mining

Mining v podstate znamená využitie výpočtového výkonu na zabezpečenie siete, aby ste získali odmenu. Je to jedna z najstarších metód získavania pasívneho príjmu v kryptomenovom priestore.


Príklad: ťažba Etherea, Monera, Bitcoinu

Výhody: pasívny príjem za predpokladu, že náklady neprevyšujú zisk z ťažby

Nevýhody: náklady na energie, ťažobnú zostavu, možnosť výraznej straty kapitálu2. Staking

Staking je proces držania finančných prostriedkov v kryptomenovej peňaženke na podporu prevádzky block-chainovej siete. Tento proces pozostáva zo zamykania určitého množstva kryptomeny, v dôsledku čoho sa získavajú odmeny.


Príklad: staking kryptomien NEO, Qtum, Tron

Výhody: percentuálna odmena v kryptomene

Nevýhody: možnosť výraznej straty kapitálu v prípade poklesu trhuZískajte zdarma pravidelné technické analýzy, novinky, rady a tipy z krypto prostredia.

Pridajte sa do našej facebookovej skupiny - CRYPTO SLOVAKIA.

Je nás už viac ako 1000.


3. Masternode

Masternody vyžadujú držanie minimálneho množstva kryptomeny. Poskytujú extra služby do siete, ako napr. hosting, údržba celého block-chainu a umožňujú nasledujúce funkcie: instant send, private send, kontrola a hlasovacie práva. Prevádzkovatelia nie sú odmeňovaní iba za zabezpečenie siete, ale za povolenie týchto extra služieb na block-chaine.

Príklad: masternode kryptomien Dash, PIVX, Zcoin Výhody: pravidelný pasívny príjem v kryptomene

Nevýhody: technická náročnosť, možnosť výraznej straty kapitálu v prípade poklesu trhu4. Prevádzka Lighting node

Lighting node je protokol druhej vrstvy, ktorý beží na vrchu block-chainu. Jedná sa o off-chain mikroplatobnú sieť, čo znamená, že sa môže použiť na rýchle transakcie, ktoré nie sú okamžite prenesené na základný blockchain. Odmena sa získava z poplatkov za používanie.

Príklad: Bitcoin Lightning Network Výhody: pasívny príjem z poplatkov za používanie danej siete

Nevýhody: technická náročnosť, zisk vo veľkej miere závisí od prijatia Lightning Network.


5. Portfolio management

Zahŕňa profesionálnu správu určitého objemu kapitálu, na kryptomenovom trhu prostredníctvom intra-day a swing obchodov. Odmena spočíva vo výnosoch z poklesu alebo rastu cien obchodovaných kryptomien.


Príklad: GTK chain s.r.o.

Výhody: pravidelný pasívny príjem, zmluvne definované obchodné stratégie a riziká.

Nevýhody: delenie zisku


Získajte podiel na zisku našej firmy.

Ako to funguje?

Kliknite tu a získajte ponuku.


6. Lending

Existujú (P2P) platformy, ktoré vám umožňujú zablokovať svoje prostriedky na určitý čas, aby ste mohli neskôr inkasovať platby z úrokov. Úroková sadzba môže byť buď fixná alebo vami stanovená na základe aktuálnej trhovej sadzby. Lending môžete nájsť na niektorých burzách, ktoré umožňujú margin trading.


Príklad: Binance lending, Bitfinex lending Výhody: pasívny príjem počas obdobia, v ktorom neobchodujete (napr. víkendy atď.)

Nevýhody: nemožnosť riadnej ochrany kapitálu počas obdobia nelikvidity


7. Fork, airdrop

Fork je situácia, keď sa jedna kryptomena rozdelí na dve. Dochádza k nemu, keď sa zmení existujúci kód kryptomeny, čo má za následok existenciu starej aj novej verzie. Držiteľ "starej" kryptomeny získava po rozdelení "novú" kryptomenu.


Airdrop je situácia podobná forku, v ktorej vyžaduje vlastníctvo adresy peňaženky v čase kedy prebieha. Odmena spočíva v distribúcií mincí pre držiteľov určitého množstva danej kryptomeny.


Príklad: fork - Bitcoin cash, airdrop - OmiseGo

Výhody: relatívne jednoduchá cesta ako získať zdarma nové kryptomeny

Nevýhody: možnosť straty kapitálu v dôsledku použitia nevhodnej 3. stranyPrečo je väčšina traderov stráca pri obchodovaní kapitál?

Viac sa dočítate tu.


8. Affiliate

Niektoré krypto firmy vás odmenia za to, že ich platformu predstavíte novým používateľom. Patria sem rôzne linky, cez ktoré keď sa klient zaregistruje tak získa rôzne bonusy alebo zľavy a vy získate sprostredkovateľskú odmenu.


Príklad: Binance, Bitfinex, Coinbase affiliate

Výhody: pasívny príjem z poplatkov, registrácií atď., jednoduchosť

Nevýhody: potreba oslovenia veľkého počtu ľudí9. Blockchain-based content platforms

Sú to platformy, ktoré umožňujú tvorcom obsahu speňažiť svoj obsah rôznymi spôsobmi bez zahrnutia rušivých reklám.


Príklad: Steemit, Brave, Voice

Výhody: možnosť relatívne stabilného pasívne príjmu

Nevýhody: veľké množstvo práce na začiatkuZbavte sa raz a navždy otravných reklám na weboch a Youtube.

Viac sa dočítate tu.
*Informácie poskytnuté v tomto článku majú len informatívny charakter. Toto nie je investičné poradenstvo. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich.

Autor článku:

GTK chain s.r.o. je slovenská spoločnosť, s niekoľko ročnými skúsenosťami v oblasti digitálnych mien. Potenciál tejto oblasti je stále pre väčšinu ľudí neznámy ale predstavuje obrovskú príležitosť pre každého. Našim cieľom je ukázať klientom jednoduchú a bezpečnú cestu ako môžu využiť digitálne meny vo svoj prospech.1,615 views0 comments